شاخص بورس کانال ۳ میلیون واحدی را می‌بیند؟

بازده

تحلیل شاخص بورس
تاریخ ۲۶ دی ۱۴۰۱

باتوجه به اینکه شاخص کل بورس با رشد خوب ماه‌های اخیر موفق به شکست مقاومت مهم ۱.۶ میلیونی شده است، به نظر می‌رسد حال این محدوده تبدیل به حمایت مستحکمی شده و می‌تواند سنگر خوبی برای خریداران باشد.


حمایت دولت از بازار سرمایه در سال آینده 
علی فراقی، کارشناس بازار سرمایه انتظار می‌رود بازار برای روز آینده خصوصاً در صنایع کوچک‌تر با تقاضای بالاتر همراه شود ولی صنایع بزرگ‌تر اندکی محتاطانه تر عمل نماید. از عوامل موثر بر روند بورس لایحه بودجه و عرضه خودرو در بورس کالاست.
 از اقدامات بورسی دولتی ها خبرهایی به گوش می رسد که قرار است در بودجه ۱۴۰۲ مواردی برای حمایت از بازار سرمایه لحاظ شود؛ طبق شنیده ها قرار است  ۱۵ هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌های دولتی برای حمایت از سهامداران خرد از مخاطرات بازار سرمایه به صندوق تثبیت بازار سرمایه واگذار شود.
همچنین قرار است به منظور تقویت بنیه شرکت‌های بازار، بخشی از سودی که به افزایش سرمایه این شرکت‌ها اختصاص پیدا می کند، با نرخ صفر معافیت مالیاتی محاسبه شود
.
عرضه خودرو دنا در بورس کالا پس از کش و قوس‌های فراوان
 ، موجب صف خرید سهام خودرویی و سبزپوشی بازار بود.


تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس
موقعیت تکنیکالی شاخص کل که در تصویر زیر نمایان است، شاخص کل بر خلاف موج های قبلی کانال نزولی را با قدرت شکسته و در بالای آن تثبیت کرده است. پیش بینی می‌شود روند صعودی آغاز شده تا سقف کانال مشخص شده ادامه یابد. البته باید در نظر داشت که شاخص کل در طی روند صعودی با نوسانات و پولبک‌ها همراه است.

شاخص تقریبا الگوی هارمونیک AB=CD  را به نوعی تکمیل کرده است و به اولین هدف هارمونیک این الگو که همان محدوده ۱۱۳ درصدی موج قبلی است ( محدوده ۱ میلیون ۶۵۰ هزار واحدی ) پایند است. البته این الگوی می تواند اهداف بالاتر از این ارقام را هم داشته باشد اما برای کوتاه مدت در همین محدوه ها فعلا متوقف شده است.
خیلی از اهالی بازار سرمایه این موضوع را مطرح می کنند که شاخص برا شکست مقاومت ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی به یک انرژی زیادی نیاز دارد چرا که با شکست این مقاومت بازار سرمایه وارد فاز جدیدی خواهد شد و به نوعی ارقام زیر این مقاومت در سال های آینده به فراموشی سپرده می شود؛ اما برای گذر از این برهه تاریخی نیاز به اعتماد به بازار سرمایه ، ورود پول های جدید و فراهم کردند ابتدایی ترین موارد برای شرکتها توسط دولت در برنامه های بودجه ای خود است
.

تحلیل تکنیکال شاخص بورس