قدرت‌نمایی بیت کوین در شرایط بحران اقتصادی

بازده

تحلیل بیت کوین
تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

در هفته گذشته بانک بزرگ دیگری در ایالت متحده ورشکست شد و این موضوع باعث حرکت مجدد بیت کوین به سمت ۳۰ هزار دلار گشت، اما با فروکش کردن هیجانات و نبود تقاضای کافی بیت کوین دوباره با افت مواجه شد و به کانال ۲۸ هزار دلار بازگشت. با توجه به بحران اقتصادی آمریکا این مسئله مطرح می‌شود که سرنوشت بیت کوین چه خواهد شد؟


قدرت‌نمایی بیت کوین در شرایط بحران اقتصادی 

پس از سقوط ۷۵درصدی ارزش سهام فرست ریپابلیک بنک، این بانک برای تصفیه به شرکت بیمه سپرده فدرال واگذار شد؛ قیمت بیت کوین پس از این اتفاق با ثبیت زیر سطح ۲۹ هزار دلاری، با فشار فروش بیشتری مواجه شده است.

تحلیلگران موسسه گلس‌نود معتقدند بیت کوین به یک روند توجیه‌پذیر و به احتمال زیاد به کف قیمت رسیده‌ است. اما جریان ورود سرمایه‌های جدید با توجه به ریسک‌های اقتصاد کلان مبهم است؛ بنابراین، انتظار روندی پرنوسان در کوتاه‌ مدت بالا است.
از طرف دیگر همچنان تقاضای موثر در بازار وجود ندارد و به احتمال افت قیمت در کوتاه مدت اشاره دارند، ولی در بلند مدت به نظر می‌رسد که بیت کوین در آستانه یک روند صعودی است.


تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در روز جلسه فدرال رزرو

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با واکنش مثبت به دو حمایت مهم نشان داد و قیمت آن از محدوده ۲۷۹۰۰ دلار، رشد ۱۰۰۰ دلاری را تجربه کرد و به محدوده مقاومتی ۲۸۹۰۰ دلار نزدیک شده است. با توجه به اینکه امروز جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو می باشد و نرخ بهره جدید اعلام خواهد شد، احتمال نوسانات شدید در بازار بالا خواهد بود.
الگوهای کندلی نشانگر احساسات نزولی غالب در بازار هستند، به طوری که شاخص‌های
RSI و  MACD همچنان در وضعیت نزولی قرار دارند. بیت کوین ممکن است در نوسانات بازار به حمایت ۲۷ هزار و ۶۰۰ دلار نزدیک شود. اگر قیمت از سطح بحرانی ۲۷ هزار و ۶۰۰ دلار عبور کند، قیمت می‌تواند به سطح حمایت بعدی در ۲۷ هزار و ۲۰۰ دلار برسد.

تحلیل بیت کوین