کاهش ذخایر بیت کوین ماینرها فشار فروش را افزایش می‌دهد؟

بازده

پیش بینی بیت کوین
تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

در شرایط فعلی، بازار ارزهای دیجیتال نشانه‌هایی از بلاتکلیفی را نشان می‌دهد. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران شاهد نوسان قیمت محدودی هستند؛ کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۳ که به عنوان بزرگترین گردهمایی جهانی بیت کوین شناخته می‌شود، این هفته در میامی برگزار می‌شود که بر روند بازار اثرگذار بوده است.


احتمال فشار فروش در بازار بالاست

قیمت بیت کوین تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله بحث‌های جاری در مورد میزان سقف بدهی، عدم قطعیت‌های نظارتی و قدرت گرفتن دلار آمریکا قرار دارد. این تحولات منفی به طور قابل توجهی بر احساسات کلی بازار تأثیر گذاشته و منجر به کاهش قیمت بیت کوین شده است.

کاهش شدید ذخایر بیت کوین ماینرها نسبت به اواسط فروردین، نشان می‌دهد که احتمال ایجاد فشار نزولی بر بازار وجود دارد. ایجاد فشار فروش بیشتر می‌تواند ناشی از تعداد زیاد قرارداد‌های آپشن بیت کوین باشد که به‌زودی سررسید می‌شوند. درصورت افزایش فشار فروش، با وجود احتمال افت بیشتر قیمت، به نظر می‌رسد که چشم‌انداز بلندمدت قیمت بیت کوین همچنان صعودی باشد.


تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته، نوسانات شدیدی را به دلیل اخبار منتشره تجربه کرد اما پس از آن به دلیل تعطیلات آخر، روند آرام و رنجی به خود گرفت. محدوده‌های حمایتی بیت کوین در قیمت های ۲۶۵۵۰ الی ۲۶۴۵۰ دلار، احتمال شکسته شدن دارند و سطح حمایت بعدی بیت کوین در قیمت ۲۶۲۰۰ الی ۲۶۰۰۰ دلار می باشد. همچنین به دلیل اینکه این حمایت تقریباً در کف کانال صعودی اصلی و کف کانال نزولی کوتاه مدت قرار دارد، اگر واکنش مثبت قوی مشاهده شود، می توان انتظار تغییر روند بیت کوین را برای روزهای آینده به حالت صعودی داشت. برای کوتاه مدت هنوز روند نزولی است و نشانه های تغییر روند روی نمودار مشاهده نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین