چرا بیت‌کوین مجدداً وارد فاز ریزشی شد؟

بیت‌کوین چرا ریخت؟

تاریخ تحریر: 7 شهریور 1401
بعد از ناامیدی گسترده‌ای که با سخنرانی فدرال رزرو به وجود آمد بیت کوین در روند نزولی قرار گرفت و تا محدوده 19 هزار دلار کاهش یافت. این در حالی است که این خبر جریان پول را از بازار های پر ریسک به سمت بانک‌های آمریکایی می کشاند. با توجه به آنکه امکان افزایش تورم در آمریکا بالاست، سبب می‌شود تا دارایی‌های امن‌تر سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب کند.


علت ریزش بازار رمزارزها چه بود؟
در روز جمعه گذشته سمپوزیوم اقتصادی «جکسون هول» در آمریکا برگزار شد. سمپوزیوم «جکسون هول» به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی جهان، نشستی سالانه است که هر ساله بر یک موضوع مهم اقتصادی که کشورها با آن مواجه هستند، تمرکز می‌کند. در حال حاضر اقتصادهای بزرگ جهان با مشکلات زیادی از جمله تورم بالا دست و پنجه نرم می‌کنند. شرکت‌کنندگان این نشست، بانکداران برجسته بانک‌های مرکزی دنیا، وزرای دارایی، صاحب‌نظران دانشگاهی و بازیگران مطرح بازارهای مالی از سراسر جهان هستند.
سخنان جرومی پاول رئیس بانک مرکزی ایالات متحده پس از این رویداد، نشان از قاطعیت تمام قد فدرال رزرو برای کنترل تورم این کشور حتی به قیمت حرکت به سمت یک دوره رکودی داشت.
طی چند ماه گذشته تورم کم‌سابقه‌ای اقتصاد آمریکا را با چالش‌های جدی مواجه کرده و سیاست‌های انقباضی اخیر فدرال رزرو تا حدودی ترمز افزایش‌ قیمت‌های اخیر را کشیده است. با این وجود سخنان پاول و سیاست‌های پیش روی آن‌ها برای مهار تورم، برای فعالان اقتصادی و بازارهای مالی به‌ویژه کریپتوکارنسی از اهمیت خاصی برخوردار است.رکود اقتصادی بر بازار ارزدیجیتال سایه انداخته است
تاکنون فدرال رزرو در برابر پذیرش رکود بسیار محتاط عمل کرده است، اما شاخص‌ها نشان از احتمال وقوع یک شرایط بحرانی در سطح دنیا دارند. سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو تا حدودی کارساز بوده و تقاضا هم سو با عرضه درحال کاهش است اما نکته مهمی که شاید کمتر به آن توجه شود، احتمال حرکت آهسته و آرام شاخص‌های خرد به سمت رکود است. در شرایط کنونی شاید به نظر برسد تورم در حال کنترل است اما شدت سیاست‌های انقباضی و ترس از رکود اقتصادی سایه سنگینی بر تمامی بازارها، به خصوص بازارهای پر ریسک مانند کریپتوکارنسی خواهد بود.


 تحلیل تکنیکالی چه روندی را نشان می‌دهد؟
بیت کوین روز گذشته داخل کانال نزولی که برای آن در نظر گرفته شده بود، نوسانات خود را ادامه داد و با توجه به روند نزولی و قدرت نداشتن خریداران، با افزایش فشار فروش به محدوده 19925 الی 19820 دلار رسید. در صورتی که این محدوده کاملا به مقاومت تبدیل شده باشد، هدف بعدی بیت‌کوین در محدوده 19150 الی 19200 دلار خواهد بود. ادامه نوسانات داخل کانال نزولی با احتمال زیادی در جهت کاهش خواهد بود؛ بنابراین تا زمانی که بیت‌کوین به یک حمایت قوی برخورد داشته باشد، باید منتظر ماند.
 در حال حاضر اگر قیمت در زیر 20 هزار دلار تثبیت شود مهمترین حمایت پیش روی این رمزارز 18 هزار دلار و سپس حوالی 15 الی 16 هزار دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

منبع
زوم‌ارز

جهت مطالعه این تحلیل وارد شوید