مالک جدید توییتر باعث رشد بیت‌کوین شد.

صعود بیت کوین

 

تاریخ تحریر 07 اردیبهشت 1401

این روزها بازار رمزارزها ثبات ندارد و بیت‌کوین بسیار شکننده عمل می‌کند. اخباری که هر لحظه منتشر می‌شود بر روند قیمتی اثر می‌گذارد. دیروز ظهر بود که بیت‌کوین ناگهان بیش از 5 درصد رشد کرد و به 40 هزار دلار رسید اما از دیشب دوباره محدوده 40 هزار دلار را از دست داد و مجددا وارد کانال 38 هزار دلاری شد.

 

 

مالک جدید توییتر باعث رشد بیت‌کوین شد

درست پس از انتشار اخباری مبنی بر این که ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان مالکیت توییتر را با مبلغ 43 میلیارد دلار در اختیار گرفت ، بازار رمزارزها بسیار ملتهب شد. بلافاصله بعد از مدتی کوتاه دوج کوین ارز دیجیتال منتسب به ایلان ماسک توانست 26 درصد رشد را تجربه کند. بیت کوین هم از این اتفاق بهره برد و توانست رشد 5 درصدی را ثبت کند.؛ اما این روند صعودی ادامه دار نبود و موجب بازگشت قیمت بیت‌کوین به محدوده‌ی قبلی شد. به عقیده کارشناسان بازار کریپتو، این اقدام ماسک می‌تواند به نفع رمزارزها باشد و سرمایه‌گذاران بیشتری را وارد این بازار کند.

 

 

نوسان بیت کوین ادامه دارد

مطابق نمودار زیر، بیت کوین روز قبل حمایت محدوده 39000 دلار را شکست اما نتوانست از آن عبور کند. دلیل صعود قیمت صرفا خبر منتشر شده در بازار بود بنابراین نتوانست دوام پیداکند به همین دلیل مجددا در وضعیت نزولی قرار گرفت و وارد کانال 38 هزار دلاری شد. در حال حاضر قیمت در یک الگوی کنج نزولی روی نمودار قرار دارد که تا زمان تکمیل شدن این الگو، نوسانات بیت کوین می تواند در محدوده 37 تا 40 هزار دلار ادامه داشته باشد. البته با توجه به حمایت هفتگی تا زمانی که بالای این ناحیه بسته شود، شرایط بیت کوین در میان‌مدت صعودی باقی خواهد ماند.

تحلیل بیت کوین

 

زمان مناسبی برای خرید بیت‌کوین نیست

مهم‌ترین حمایت بیت‌کوین محدوده 37 هزار دلار است. اگر این محدوده از دست برود احتمالا بیت‌کوین تا 34 هزار دلار و سپس در صورت فشار فروش بیشتر تا 30 هزار دلار سقوط کند. هر کس از بازار پیش‌بینی خود را دارد ؛ برخی از کارشناسان بیت‌کوین 27 هزار دلاری را محتمل می‌بینند و برخی با توجه به اتفاقات پیش آمده صعود آن را نزدیک می‌دانند اما با توجه به وضعیت تکنیکالی به نظر می‌رسد فعلا صعود بازار زیاد محتمل نیست. پس بهتر است در معاملات خود احتیاط کنیم.

 

 


منابع

زوم‌ارز

تجارت‌نیوز

 

 

جهت مطالعه این تحلیل وارد شوید