پرش‌های قیمتی طلا تقاضای سرمایه‌گذاری را در بازار نزولی هم حفظ می‌کنند

بازده

تحلیل طلا ۱۸ عیار
تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

پس از افزایش قیمت طلا طی هفته‌های گذشته، با اقدامات بازارساز و خبردرمانی روند قیمت مجدداً نزولی شد. کارشناسان معتقدند ریزش عجیب بورس ممکن است سرمایه‌ها را روانه بازار ارز و طلا کند. حال باید دید آیا حمایت جدی در بازار صورت می‌گیرد یا خیر؟


پرش‌های قیمتی طلا تقاضای سرمایه‌گذاری را در بازار نزولی هم حفظ می‌کنند

طی چند روز گذشته بازارهای مالی آماج سیگنال‌های تهدید آمیز از سوی بازارساز بودند اما این بازارها با سپر آهنین تورم در نوسانات، معامله می‌شوند. فعالان بازار طلا روندهای کاهشی را ناشی از تاثیر سیاست‌گذار نمی‌دانند. آنها معتقدند این ریزش‌های چند روزه استراحت بازارها برای بازی در روند افزایشی است؛ زیرا بازار به طور مستقیم و پیوسته بالا نمی‌رود و هر روندی فراز و فرود را با هم دارد.

آنچه در تغییرات قیمتی بازارها نمود دارد تقاضا، نقدینگی، انتظارات تورمی و نگرانی‌های اجتماعی است. این در حالی است که باید توجه داشت در چند ماه گذشته به جهت پرش‌های قیمتی طلا تقاضا در هر حال در بازار وجود دارد. از طرفی تاثیر تورم بر اقتصاد و بازارهای مالی را در میان‌مدت و بلندمدت باید در نظر داشت؛ چراکه منجر به افزایش انتظارات تورمی و رشد قیمت انواع طلا شود. این در حالی است که اگر در توافقات برجام پیشرفتی حاصل شود می‌تواند روند صعودی قیمت‌ها را تعدیل نماید.


تحلیل تکنیکال طلا ۱۸ عیار

از منظر تکنیکالی، قیمت طلا از کانال کوتاه‌مدت خود خارج شده و به نظر در حال حرکت به کف کانال بلند مدت در محدوده ۲.۴۰۰ است. با این حال قیمت در یک کانال صعودی بلندمدت در حرکت است.

تحلیل تکنیکال طلا ۱۸ عیار