جهش قیمت سکه بعید است، اما غیرممکن نیست!

 

قیمت طلا و سکه چه می‌شود؟
تاریخ تحلیل 7 خرداد 1401
این روزها تلاطم شدیدی در بازارها در جریان است. مسائل داخلی و خارجی عدیده‌ای موجب افزایش سطح قیمت‌ها و انتظارات تورمی در جامعه شده است؛ با افزایش قیمت دلار و تثبیت در کانال 30 هزار تومان، شاهد حرکت قیمت سکه و طلا  با شیب تندی در مسیر صعودی هستیم.


جهش قیمت سکه بعید است، اما غیرممکن نیست!
در ادامه روند صعودی جدید طلا که مدتی است آغاز شده، در آخرین روز هفته فلز زرد به بالای سقف مقاومتی جدید رسید. ابراهیم محمدولی رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: این روزها قیمت
 سکه تابع نرخ ارز و از همه مهم‌تر انتظارات تورمی در جامعه است. این در حالی است که سال‌های گذشته سکه نرخ بالاتر از 16 میلیون تومان را نیز تجربه کرده، اما بیش از این رقم قابل افزایش نبوده و نیست. با افزایش نوسانات در بازار، احتمال تجربه دوباره این رقم در بازار سکه موجب افزایش نگرانی‌ها شده است. در حال حاضر جهش شدید قیمت سکه بعید است، اما غیرممکن نیست!
محمدولی ادامه داد: متاسفانه نوسانات قیمت این روزها باعث رکود شدید در بازار سکه و طلا شده است. نرخ ارز مسیر اصلی قیمت‌گذاری در بازار را تعیین می‌کند و با توجه به وضعیت قیمت دلار، قیمت سکه و طلا در مسیر صعودی قرار گرفته است.


طلا گران‌تر می‌شود
صندوق قابل معامله پشتوانه طلای لوتوس که از انواع صندوق های کالایی است، نمایان‌گر قیمت طلا می‌باشد. مطابق تصویر زیر، قیمت در یک کانال صعودی قرار دارد و در محدوده کف کانال با حمایت مواجه شده است. با توجه به رشد قیمت دلار به بالای مقاومت 30800 تومان ، احتمال اول حرکت قیمت به سمت سقف کانال صعودی در محدوده 11600 تومان است که بیانگر انتظار خریداران از افزایش قیمت طلای داخلی در کوتاه مدت است.

تحلیل صندوق طلای لوتوس

سکه 15 میلیون تومان خواهد شد؟
از نظر فعالان بازار احتمال وقوع نوسان غیرمنطقی در بازار سکه زیاد شده و بازار با هیجان روبرو شده است. این به آن معناست انتظارات صعودی برای
 قیمت سکه بالاست. به باور تحلیلگران درصورتی که امروز دلار صعودی شود و طلا داخلی در محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومان تثبیت بدهد؛ احتمال رسیدن قیمت سکه بعد از دو سال به کانال 15 میلیون تومان هم‌ وجود خواهد داشت.

منابع
همفکران
اقتصادنیوز

 

جهت مطالعه این تحلیل وارد شوید