روند نزولی قیمت سکه چقدر محتمل است؟

بازده

تحلیل سکه
تاریخ ۱۹ دی ۱۴۰۱

سکه طلا این روزها نوسانات و اخبار زیادی را حول خود می بیند. از عرضه سکه در بورس تا نوسانات دلار در بازار آزاد، باعث شده تا سرمایه گذاران بسیاری منتظر فرصت برای خرید بمانند.


چرا جهش اونس طلا موجب
افزایش قیمت سکه نشد؟

دلار در سال‌های اخیر اثر زیادی روی بازار سکه داشته است و برخی از فعالان باور دارند درصورتی که دلار زیر محدوده 40 هزار تومان تثبیت شود، سکه حتی با وجود رشد اونس طلا شانس زیادی برای افزایش قیمت نخواهد داشت.
کارشناسان بازار اعتقاد دارند که برخوردهای امنیتی در بازار ارز، بیشتر از بازار سکه است. در کنار این، عرضه در بازار ارز
 سنگین‌تر از بازار سکه است؛ همین کمبود عرضه موجب شده است که حباب سکه در سطح بالایی قرار بگیرد.

تحلیلگران فنی باور دارند در صورتی که سکه زیر مرز ۲۰ میلیون تومان تثبیت شود، فشار فروش بیشتر خواهد شد، ولی برگشت به بالای این مرز، قدرت خریداران را بیشتر می‌کند.


روند نزولی سکه چقدر محتمل است؟
با توجه به چارت زیر، قیمت سکه پس از برخورد با ناحیه مقاومتی در محدوده ۲۲ میلیون تومان ریزشی شد و وارد کانال ۱۹ میلیون تومانی شد. اما این کاهش قیمت به دلیل رشد مجدد قیمت دلار دوام چندانی نداشت و به کانال ۲۰ بازگشت. اگر قیمت مجدد به زیر این کانال بازگردد، قیمت با سرعت بیشتری کاهش می‌یابد. در صورت تثبیت قیمت بالای مرز ۲۰ میلیون تومان، خریداران بیشتری وارد میدان خواهند شد.
در شرایط فعلی با وجود اخباری مبنی بر عرضه سکه در بورس و سیاست اقتصادی دولت مبنی بر تثبیت نرخ ارز، احتمال نزول قیمت سکه محتمل تر است.

تحلیل تکنیکال سکه
منبع
اکوایران
کاریزما