منتظر رکوردشکنی‌های پی‌درپی بیت کوین باشیم؟

بازده

تحلیل بیت کوین
تاریخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۲

بررسی شاخص‌های مختلف عملکرد قیمت نشان می‌دهد که روند قیمت بیت کوین در چرخه هاوینگ کنونی، به‌دقت در حال تکرار الگوی سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ است و باید منتظر رکوردشکنی‌های پی‌درپی بیت کوین باشیم.


رکود مجدد بازار کریپتو و بیت‌کوین محتمل است

مدتی پیش بود که فدرال رزرو در مورد یک رکود خفیف احتمالی در اواخر سال جاری در ایالات متحده هشدار داد. در نتیجه، افزایش نرخ بهره و ترس از رکود بانک‌ها، بازار ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش اکوینومتریکس عملکرد قیمت بیت‌کوین نشان می‌دهد که کف قیمتی شکل گرفته است، اما با وجود رکود اقتصادی جهانی قریب‌الوقوع، نباید آن را قطعی در نظر بگیریم. بی‌ثباتی اقتصادی باعث افزایش تقاضا برای دارایی‌های امن خواهد شد، اما بیت کوین هنوز مانند یک دارایی پرریسک معامله می‌شود.


بیت کوین از سد ۳۱ هزار دلار عبور خواهد کرد؟

طبق تحلیل تکنیکال، کندل هفتگی بیت کوین با رشد ۸ درصدی به محدوده ۳۱۰۰۰ دلار نزدیک شده و سقف کانال شکسته شده به یک حمایت قوی تبدیل شده است؛ حمایتی که روی عدد ۳۰۴۶۰ الی ۳۰۴۵۵ دلار می باشد. بنابراین پولبک به این حمایت می تواند واکنش مثبت به همراه داشته باشد.
قیمت بیت کوین با تثبیت بالای ۳۰۰۰۰ دلار، به سمت اهداف بالاتر حرکت خواهد کرد. همچنین در تایم فریم ۱ ساعته یک حمایت وجود دارد که در صورت شکست، روند بیت کوین می تواند مجدداً بین حمایت مشخص شده و مقاومت رند ۳۱۰۰۰ دلار رنج شود
.
در تایم فریم ۴ ساعته یک خط روند صعودی به سمت پایین شکسته شده است، که یکی از نشانه های رنج شدن روند می باشد. بنابراین احتمال واکنش منفی مجدد به مقاومت ۳۱۰۰۰ دلار باز هم وجود دارد
.

تحلیل تکنیکال بیت کوین