آیا قیمت طلا در بلندمدت صعودی است؟

 آیا قیمت طلا رشد می‌کند؟

 تاریخ تحریر 24 اسفند 1400

در روز های گذشته طلا روندی بسیار ناپایدار و بی ثبات را از خود نشان داده که سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این بازار سردرگم کرده است. تحولات سیاسی در جریان در ایران و جهان دلیل این نوسانات بوده است.

 

صعود اونس افزایش قیمت طلا را به همراه نداشت

آغاز جنگ روسیه و اوکراین، موجب شد تا طلای جهانی نوسانات شدیدی را طی هفته های گذشته تجربه کند. در داخل اما بازار سکه و طلا بیشتر از نرخ دلار اثر می‌پذیرد. مذاکرات هسته ای مهم‌ترین و اثرگذارترین رویداد بر نرخ طلا و سکه است. شنیده ها حاکی از آن است که پیش‌نویس‌های اولیه آماده شده و هر دو طرف بر روی کلیات قرارداد توافق دارند اما مسئله پذیرش پیشنهادات طرفین است که به طور کامل پذیرفته نشده است. با فرض صورت گرفتن برجام، هیجانات مقطعی در بازار ایجاد می‌شود که نوسانات قیمتی را برای سکه و طلا به همراه خواهد داشت.

 

افزایش قیمت دلار، طلا را مجددا صعودی کرد

علی صادقین، کارشناس اقتصادی درخصوص چشم‌انداز بازار طلا گفت: طلا 18 عیار بین یک میلیون و 250 تا یک میلیون و 350 تومان در روزهای آینده نوسان دارد. از نگاه برخی کارشناسان انتظار می‌رود با وجود ایجاد مکث در روند مذاکرات، نرخ دلار طی روزهای آتی رشد پلکانی را پیش بگیرد و بالطبع بهای طلا و سکه نیز رشد یابد. اما ترس و احتیاط سرمایه‌گذاران از وجود ابهامات نسبتا زیاد اقتصادی و غیر‌اقتصادی باعث شده معاملات خود را دست به عصا انجام دهند.

 

روند قیمتی طلا صعودی است

در حال حاضر قیمت هر گرم طلای 18 عیار بازار داخل حوالی یک میلیون و 100 هزار تومان الی یک میلیون و 200 هزار تومان در نوسان است. قیمت طلای داخلی بدلیل افت ارزش دلار طی هفته های گذشته در بازار کشور نتوانست رشدهای جهانی را تجربه کند و باید دید در داخل قیمت دلار به کجا خواهد رسید. روند قیمتی طلای داخلی در بازه زمانی میان مدت الی بلند مدت غالبا صعودی است و می‌تواند اهداف قیمتی یک میلیون و 500 هزار تومان و حتی سطوح بالاتر در 1 میلیون و 870 هزار تومان را به خود ببیند.

 

تحلیل تکنیکال طلا

 

منابع

تجارت‌نیوز

سیگنال

 

 

جهت مطالعه این تحلیل وارد شوید