تورم آمریکا موجب سقوط بیت‌کوین می‌شود؟

بازده

بیت‌کوین تا کجا می‌ریزد؟
تاریخ تحریر 21 خرداد 1401 
این روزها بازار ارزهای دیجیتال در خون خود غلط می‌زند و بسیاری از ارزها در مسیر نابودی قرار گرفته‌اند؛ بیت‌کوین نیز طی 9 هفته متوالی اصلاح سنگینی کرد. با توجه به اینکه جامعه جهانی چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ تنش های سیاسی موجود در وضعیت ویژه‌ای قرار دارد، نمی‌توان با اطمینان از زمان پایان اصلاح بازار کریپتو صحبت کرد.


افزایش تورم آمریکا بازار را ریزشی می‌کند
بیت کوین هفته گذشته توانست پس از ریزش شدید طی 9 هفته، اولین کندل مثبت هفتگی خود را کلوز کند تا کمی خیال هواداران ارزهای دیجیتال راحت شود. اما آمارها حاکی از ادامه روند نزولی بیشتر است تا جایی که در روز گذشته مجددا به سطح 29 هزار دلار بازگشت.
سناریو نزول بیشتر بازار رمزارزها آنجا جدی می‌شود که تورم آمریکا در بالاترین سطح 41 سال اخیر قرار دارد و همه سرمایه‌گذاران خود را برای افزایش نرخ بهره آماده کرده‌اند. افزایش مجدد نرخ بهره در شرایطی که بازار در آن قرار دارد قطعا شوک دیگری به رمزارزها خواهد داد. اگر بخواهیم براساس داده‌های تاریخی روند بازار را پیش‌بینی کنیم هم احتمال سقوط بازار زیاد است.


بیت کوین تا محدوده 24 ریزش خواهد داشت
بیت کوین در 24 ساعته گذشته با شکست حمایت خود در محدوده 30000 الی 29840 دلار، به سمت حمایت اصلی در قیمت 28960 الی 27860 دلار حرکت کرده است. شاخص دلار آمریکا در صورت شکست مقاومت خود و صعود مجدد، می تواند بیت کوین را وارد موج ریزشی بیشتری کند.
اگر بیت‌کوین محدوده 27 هزار دلار را هم از دست بدهد آخرین سنگر حمایتی معتبر هم از بین می‌رود و احتمالا تشدید عرضه در بازار باعث ریزش بیشتر می‌شود. مطابق چارت کف بیت‌کوین محدوده 24 هزار دلار است. براساس
بررسی های انجام شده سفارش‌های زیادی در این محدوده برای خرید گذاشته شده است؛ این می‌تواند نشانه این باشد که انتظار به ریزش بسیار بیشتر است.

تحلیل تکنیکال بیت کوینمنابع
زوم‌ارز
تجارت‌نیوز