فرصت برای خریداران واقعی خودرو فرارسیده است

بازده

پیش بینی بازار خودرو
تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

خودرو در روزهای منتهی به استیضاح وزیر صمت روند نزول قیمت را در پیش گرفته است. اخبار واردات خودروهای سواری کارکرده نیز در کاهش قیمت‌ها بی اثر نبوده است. این روند نزولی ادامه‌دار خواهد بود؟


کاهش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت

در شرایط فعلی باتوجه به کاهش قیمت‌ها، بازار خودرو از حالت رکود خارج و به سمت افزایش معاملات در حال حرکت است. هرچند که فاصله قیمتی غیر منطقی میان کارخانه تا بازار برای خودرو وجود دارد، اما نمی توان پیش بینی از بهترین زمان برای خرید خودرو داشت.

کاهش قیمت خودروها در پی انتشار اخبار، نشان از تداوم نزول قیمت خودروها در بازار در شرایط فعلی دارد؛ هرچند که روند قیمت دلار مجدداً به فاز صعودی بازگشته، اما به نظر می‌رسد دولت سعی دارد با خبر درمانی بازار خودرو را کنترل کند.

پیش بینی بازار مسکن


خریداران واقعی اقدام به خرید خودرو کنند

باتوجه به ضرب العجل دولت در امر واردات خودروهای دست دوم می توان انتظار داشت بازار خودرو طی سه ماهه آینده در شوک های خبری متعدد و نوسان شدید قیمت خودرو به سر خواهد برد. چرا که از زمان اعلام واردات خودرو تا امروز به گفته کارشناسان حتی یک دستگاه خودرو خارجی نیز شماره گذاری نشده است.
اگر وزارت صمت بخواهد با این شرایط اقدام به واردات خودروهای سواری کارکرده کند، بنابراین تقاضای
۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاهی انباشته خودرو در بازار کاهش نخواهد یافت. بنابراین مشتریان حقیقی که به خودرو نیاز دارند، در روزهای جاری باید اقدام به خرید خودرو کنند.