کدام خودروهای ارزان قیمت خارجی وارد کشور می‌شوند؟

بازده

تاریخ ۷ آذر ۱۴۰۱

اواخر اردیبشهت ماه بود که وزیر صنعت، معدن و تجارت از نهایی شدن مصوبه واردات خودرو حداکثر تا پایان همان ماه خبر داد و تاکید کرد کرد که محدودیتی در واردات نخواهیم داشت و همزمان با واردات و افزایش عرضه خودروسازان داخلی، بخش عمده‌ای از تقاضای بازار پاسخ داده خواهد شد. وی افزود: در موضوع واردات خودرو، دولت واردکننده نخواهد بود، بلکه شرایط را تسهیل خواهد کرد.

بحث‌ها و گمانه‌زنی‌ها تا ابتدای شهریور ماه هم ادامه داشت و در نهایت، در آخرین روز هفته سوم شهریور ماه، آیین‌نامه واردات خودرو نهایی و به کلیه سازمان‌ها ابلاغ شد
. یکی از مهمترین بندهای این آیین‌نامه، تعیین سقف قیمتی برای خودروهای وارداتی است که طبق برنامه‌ریزی‌ها واردات خودروهای با قیمت زیر ۲۰ هزار یورو مجاز اعلام شده و اولویت نیز با واردات خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو خواهد بود.

براین اساس، ما در این ویدئو به معرفی لیستی از خودروهای ارزان که برای واردات به کشور مناسب هستند، پرداختیم. البته باید توجه داشت که سایر شرایط آیین‌نامه در اینکه کدام خودروها قطعاً وارد می‌شوند، تاثیرگذار خواهد بود. این گزارش صرفاً به معرفی خودروهای ارزان قیمت می‌پردازد و قطعیتی برای اینکه این خودروها وارد شوند، وجود ندارد.
منبع

پدال نیوز