جلسه فدرال رزرو موجب ریزش قیمت بیت کوین خواهد شد؟

بازده

پیش بینی بیت کوین
تاریخ ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
در حالی که افزایش اخیر 
قیمت بیت کوین باعث ورود گروه جدید دیگری از سرمایه‌گذاران به محدوده سود شده است، به نظر می‌رسد که عبور این ارز دیجیتال از یک سطح مقاومت کلیدی، احتمالاً می‌تواند پتانسیل جهش تا سطوح بالاتر را فراهم کند.جلسه فدرال رزرو موجب ریزش قیمت بیت کوین خواهد شد؟
متوسط سرمایه‌گذارانی که در سال‌های
۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ بیت کوین خریده‌اند، هنوز در محدوده زیان قرار دارند و برای خروج از این وضعیت قیمت باید به بالای ۲۸٬۰۰۰ دلار برسد. سرمایه‌گذاران سال ۲۰۲۱ نیز به‌طور میانگین در ضرر هستند و تا زمانی که بیت کوین به سطح ۳۸٬۰۰۰ دلاری نرسید، رنگ سود را نخواهند دید.

جهش 
قیمت بیت کوین در سال جدید به دنبال انتشار گزارش‌هایی رخ داد که بهبود وضعیت تورمی آمریکا در پایان سال ۲۰۲۲ را نشان می‌دادند؛ دقیقاً همان هدفی که فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره بانکی در این کشور دنبال می‌کند. 

طی هفته جاری اخبار مهمی در جلسه فدرال رزرو آمریکا قرار است منتشر شود که احتمال نوسان شدیدی از بیت‌کوین انتظار می‌رود. با توجه به اندیکاتورها قیمت بیت کوین در محدوده اشباع خرید قرار دارد؛ پیش بینی می‌شود با توجه به جلسه این هفته قیمت بیت کوین به سمت پایین حرکت کند.


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

بیت کوین روز قبل با حمایت مجدد خریداران از مقاومت محدوده ۲۳۲۳۰ دلار عبور کرد، و با تشکیل سقف جدید در تایم فریم روزانه مجدداً روند صعودی به خود گرفت. قیمت بیت کوین هنوز داخل یک کانال صعودی کوتاه مدت قرار دارد، و به مقاومت های مهم خود نزدیک‌تر شده است؛ بنابراین نیاز است که در این سطوح جانب احتیاط زیادی رعایت شود. شکست سقف قبلی بیت کوین هنوز تایید شده نیست و نیاز به کندل صعودی در تایم فریم ۴ ساعته می باشد.

بنابراین احتمال اینکه قبل از صعود دیگر، یک اصلاح در روند داشته باشیم وجود دارد. محدوده پیوت روزانه در قیمت ۲۳۵۵۰ دلار در نظر گرفته شده است، تا زمانی که قیمت بالای این سطح باشد، احتمال ادامه حرکت صعودی وجود دارد. اما اگر حمایت شکسته شود، اصلاح می تواند عمیق‌تر شود و قیمت را به کف قبلی در محدوده ۲۳۱۰۰ الی ۲۳۳۰۰ دلار برساند
.

تحلیل تکنیکال بیت کوین