کاهش قیمت سکه موقتی و فرصت خرید است

بازده

تحلیل سکه
تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

دلار اولین روزهای سال جدید را افزایشی آغاز کرد اما از اواسط فروردین ماه در محدوده ۵۲ – ۵۰ هزار تومان حبس شده است. سکه امامی هم که دنباله‌روی دلار است؛ مدتی است ناحیه حمایتی ۳۰ میلیونی را حفظ کرده است. با توجه به ثبات قیمت، شرایط فعلی فرصت خرید محسوب می‌شود یا قیمت سکه باز هم کاهش خواهد داشت؟


رونق بازار سرمایه بازار سکه و دلار را کساد کرد

سال ۱۴۰۲ همراه با رشد بازار سهام آغاز شد؛ به نحوی که سرمایه را از سایر بازارها به سوی این بازار روانه کرد و انتظارت صعودی در بازار سکه و دلار را تعدیل نمود. در هفته‌های اخیر دلار توان شکست مرز ۵۲ هزار تومان را از خود نشان نداده است و به همین دلیل دور از انتظار است که تا پایان ماه مبارک رمضان افزایش خاصی در بازار سکه و دلار رخ دهد.
تحلیلگران فنی باور دارند در صورتی که 
قیمت سکه مدتی بالای محدوده ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی بماند، خریداران بیشتری وارد این بازار خواهند شد. با وجود جهش قیمت سکه در ماه‌های پایانی سال و رونق بازار سرمایه در شرایط کنونی، سکه کار دشواری دارد که خود را مجدداً به سقف قیمتی برساند.


کاهش قیمت سکه موقتی و فرصت خرید است

مطابق تصویر، پس از فاصله گرفتن سکه از سقف قیمتی ۳۵ میلیون تومانی، بین سقف و کف مشخص شده در نوسان است. برای ادامه اصلاح قیمت، نیازمند شکست سطح ۳۰ میلیون تومان و عبور از میدلاین کانال است.
باتوجه به رخدادهای سیاسی از جمله توافق با عربستان و به جریان افتادن دوباره برجام، قیمت سکه مدتی می‌تواند در ناحیه مشخص شده رنج بزند؛ اما در نهایت در یک کانال صعودی بلند مدت قرار دارد.

تحلیل تکنیکال سکه