آیا ریزش بیت کوین ادامه دارد؟

 

بیت کوبن

تاریخ تحریر:  1401/02/28

حدود یک هفته پیش بود که بازار ارزهای دیجیتال سقوط شدیدی را تجربه کرد. بیت کوین لیدر بازار تا محدوده 26 هزار دلار هم افت کرد. برخی از ارزها ریزش تا 90 درصد را هم تحمل کردند؛ برای مثال ارز لونا از 100 دلار به رقمی نزدیک به صفر رسید.

علت سقوط بازار رمزارزها چه بود؟
گزارشی درباره افزایش نرخ بهره آمریکا منتشر شد که بازار کریپتو را با تلاطم روبه‌رو کرد، به شکلی که بیت کوین در عرض چند ساعت پس از انتشار آن تا 26,700 دلار ریزش کرد، این در حالی است که تحلیلگران و متخصصان بازار ارزهای دیجیتال پیش از این حمایت 28 هزار را برای بیت کوین مشخص کرده بودند. اوضاع به قدری وخیم است که در حال حاضر اکثر تحلیلگران توصیه به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال نمی‌کنند، شکست پروژه قدرتمند لونا ضربه‌ای به کل بازار ارز دیجیتال زد و مارکت را در شوک فرو برد و سرمایه گذاران را نسبت به آینده سایر پروژه‌های قدرتمند دچار تردید کرد.

چارت بیت‌کوین چه می‌گوید؟
بیت کوین در روز گذشته با کاهش 4.6 درصدی قیمت به محدوده 30000 دلار برخورد کرد و موقتا این سطح حمایت را شکست. اما در این ناحیه خریداران با قدرت گرفتن قیمت بیت کوین را مجددا بالای 30000 دلار رساندنددر صورتی که قیمت بالای سطح 31000 دلار تثبیت داشته باشد، هدف اول بیت کوین قیمت 32590 الی 32700 دلار خواهد بود. همچنین هدف دوم نیز می تواند در محدوده 35000 دلار باشد. اما به طور کلی احتمال ادامه دار بودن روند رنج بیت کوین در محدوده فعلی بیشتر خواهد بود.تحلیل بیت کوین BTC امروز 27 اردیبهشت 1401 بازه زمانی 4 ساعته

 

 

ریزش بازار رمزارزها باز هم ادامه دارد؟
هنوز نمی‌توان گفت ریزش بازار پایان یافته است. زیرا ابتدا بیت کوین باید محدوده‌های مقاومت خود را پشت سر بگذارد و اگر در این کار موفق باشد می‌توان به پایان ریزش بازار امیدوار شد. از طرفی هنوز پیش‌بینی‌های زیادی مبنی بر نزول بیشتر بازار وجود دارد و بسیار از کارشناسان عقیده دارند احتمالا کف بازار پایین‌تر از این اعداد است؛ با توجه به این نظرات باید در این بازار بسیار محتاط بود.

 

 

 

منابع

بیت24

تجارت نیوز

 

 

 

 

 

جهت مطالعه این تحلیل وارد شوید