دوران سلطنت بیت‌کوین آغاز شد؟

بازده

تحلیل بیت کوین


تاریخ ۲۴ دی ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین
 دیروز به ۲۰ هزار دلار، بالاترین حد خود پس از سقوط صرافی FTX در ۳ ماه گذشته رسید. انطباق نرخ تورم ۶.۵ درصدی ماه دسامبر (آذر) با انتظارات بازار به احتمال زیاد مهم‌ترین دلیل این اتفاق بود. آیا می‌توان گفت روند صعودی بیت کوین آغاز شده یا باید منتظر یک اصلاح قیمت دیگر بود؟


احتیاط معامله‌گران برای ورود به بازار 

معامله‌گران توصیه می‌کند که در شرایط کنونی باید احتیاط کرد؛ در حقیقت، سرمایه‌گذاران باید از خود بپرسند که جهش روز گذشته قیمت بیت کوین یک تله گاوی است یا واقعا می‌تواند شروع یک روند صعودی جدید باشد.
شاخص دلار آمریکا ، مهم‌ترین معیار برای شروع روند صعودی قیمت بیت کوین خواهد بود. قیمت بیت کوین با روند شاخص دلار آمریکا هم‌بستگی معکوس بسیار زیادی دارد. وقتی شاخص دلار آمریکا افزایش می‌یابد، قیمت بیت کوین روندی نزولی خواهد گرفت و با کاهش شاخص دلار، روند صعودی بیت کوین آغاز خواهد شد. آمار CPI و کم شدن ریسک های فاندامنتالی از بازار در شکل‌گیری جهش صعودی موثر بود.


تحلیل بیت کوین
قیمت بیت کوین در یک فاز بریک اوت صعودی قرار دارد. برخورد اولیه به مقاومت محدوده ۲۰۷۲۰ الی ۲۱۲۹۰ دلار واکنش منفی ایجاد کرده است. اگر کندل امروز با سایه پایینی کوتاهی بسته شود و قدرت بالایی داشته باشد، می‌توانیم انتظار شکست این مقاومت را هم داشته باشیم. در این صورت هدف بعدی بیت کوین در محدوده ۲۲۱۳۵ الی ۲۲۸۰۰ دلار خواهد بود.

با توجه به این موج صعودی قوی، در صورت ورود قیمت به موج اصلاحی، انتظار اصلاح کم عمیق داریم. محدوده های حمایت بیت کوین در قیمت های ۱۹۹۷۵، ۱۹۷۹۰ و ۱۹۲۰۰ دلار خواهد بود، که می توانند در صورت برخورد واکنش مثبت داشته باشند. این نکته حائز اهمیت است که بیت کوین در نواحی عرضه قرار گرفته است و با توجه به صعودی بودن دامیننس بیت کوین و واگرایی نزولی نقد شدن در این منطقه عاقلانه ترین کار ممکن است.

تحلیل بیت کوین