طلا ۱۸ عیار وارد فاز اصلاحی خواهد شد؟

بازده

پیش بینی طلا
تاریخ ۸ بهمن ۱۴۰۱
با وجود رنج زدن قیمت دلار در یک محدوده مشخص، طلا و سکه مسیری متفاوتی را طی می‌کنند. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به از ۲ میلیون تومان گذر کرده است. کارشناسان بازار معتقدند در صورتی که قیمت طلا به زیر سطح 1 میلیون و ۹۰۰ نفوذ نکند، اهرم‌های افزایشی بار دیگر قدرت خواهند گرفت
.


رشد ۵۷ درصدی طلا در ۳ ماه
از ابتدای بهمن ماه مثقال طلا، در کانال جدید ۹ میلیون تومانی قرار گرفت که طی ۳ ماه گذشته بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان گران شده و رشد قیمتی در حدود ۵۷ درصد را پشت‌ سر گذاشته است
. از ابتدای بهمن ماه بازارساز سعی کرد تاثیر اخبار خارجی را بر بازار متعادل کند اما افزایش انتظارات تورمی و تنگ‌ شدن حلقه تحریم‌ها بر بازار چیره شد و مانع از کاهش قیمت در بازار طلا شد.


دلار مسبب اصلی رشد طلا است
سیگنال‌های نامساعد خبرهای بین‌المللی بر اقتصاد ایران، به طور مستقیم بر بازار دلار اثر دارد و دلار نیز متعاقباً بر طلای داخلی تاثیر می‌گذارد. قیمت طلا دنباله‌رو قیمت دلار است و از کاهش و افزایش این ارز تبعیت می‌کند.
هر چند فاکتور انس جهانی طلا به عنوان دومین عامل تاثیر‌گذار بر تعیین قیمت، در بازار فلز زرد در نظر گرفته می‌شود اما به اعتقاد تحلیلگران، این روزها تاثیر چندانی بر بازار ندارد. معامله‌گران بازار معتقدند، روند صعودی طلای جهانی می‌تواند بر روند افزایشی قیمت طلا اثر بگذارد؛ اما تنها کاهش قیمت دلار است که می‌تواند قیمت را در مسیر نزولی قرار دهد.


تحلیل تکنیکال طلا ۱۸ عیار
مطابق نمودار تکنیکال طلا ۱۸ عیار در تایم فریم روزانه، قیمت در سقف کانال قرار گرفته و طبق موج شماری الیوت به زودی وارد فاز اصلاحی خواهد شد. احتمالاً قیمت حداکثر تا ۱ میلیون و ۸۹۰ کاهش یافته و پس از آن قیمت به سمت هدف ۲ میلیون و ۳۰۰ حرکت خواهد کرد.

کارشناسان بازار معتقدند در صورتی که قیمت طلا به زیر سطح ۱ میلیون و ۹۰۰ نفوذ نکند، اهرم‌های افزایشی بار دیگر قدرت خواهند گرفت.

تحلیل تکنیکال طلا ۱۸ عیار