بورس به آرامی به مسیر صعودی خود ادامه ‌می‌دهد

بازده

پیش بینی بورس
تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

طی روزهای گذشته، در تمامی روز‌ها شاهد ورود نقدینگی به بازار سهام بوده‌ایم و ارزش معاملات نیز روند صعودی خود را حفظ کرده است. مادامی‌که نقدینگی جدید به سهام وارد شده و ارزش معاملات افت نداشته باشد می‌توانیم به صعود بیشتر بازار در هفته‌های آینده امیدوار باشیم.


بورس به آرامی به مسیر صعودی خود ادامه ‌می‌دهد

معاملات بورس تهران طی روزهای گذشته به خوبی نشان داد که ممکن است از این پس شاهد حرکت یکدست نمادها با یکدیگر نباشیم و هر سهم با توجه به شرایط مختص به خود با قدرت خریداران یا فروشندگان مواجه خواهد شد.

وضعیت چشم‌انداز تورمی برای سال جاری، نبود نگاه مثبت به بودجه ۱۴۰۲، تثبیت نرخ دلار بازار آزاد در کانال ۵۰ هزار تومانی، سیاست‌های اخیر ارزی بانک مرکزی همگی موجب شده‌اند تا اکنون بازار سهام بتواند پس از گذشت نزدیک به ۳ سال، شرایط مساعدی را برای صعود پیش روی خود ببیند. بنابراین می‌توان انتظار داشت که فعلا بورس تهران بتواند هرچند آرام اما به مسیر صعودی خود ادامه دهد.


تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

شاخص مطابق با تحلیل قبلی ارائه شده به حرکت خود ادامه داده و پس از عبور از محدوده مقاومتی ۱۹۷۰۰۰۰-۲۱۰۰۰۰۰ واحد، به هدف تعیین‌شده در ۲۵۰۰۰۰۰ واحد دست یافته است.

با توجه به موج شماری صورت گرفته و عدم بروز واگرایی منفی در اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه به نظر می‌رسد موج اصلی صعودی شاخص کل هنوز به اتمام نرسیده است و شاخص در بلندمدت قابلیت دستیابی به ۳۰۰۰۰۰۰ واحد را خواهد داشت، ولی با توجه به وضعیت اشباع فروش اندیکاتور‌ها و نزدیکی RSI در تایم فریم هفتگی به محدوده مقاومتی، احتمال واکنش منفی شاخص نسبت به محدوده ۲۵۵۰۰۰۰-۲۶۵۰۰۰۰ واحد بالا بوده و در صورت شروع اصلاح، اصلی‌ترین محدوده‌های حمایتی شاخص به محدوده ۱۹۷۰۰۰۰-۲۱۰۰۰۰۰ واحد می‌باشد.

تحلیل تکنیکال بورس