با وجود تنش‌های جهانی چه بر سر بیت‌کوین خواهد آمد؟

 

بیت‌کوین بازهم کاهش می‌یابد؟
تاریخ تحریر 12 مرداد 1401
همبستگی بالای بازار ارز دیجیتال با تنش های سیاسی و اقتصادی در جهان ، خوش بینی سرمایه گذاران در بازار را کاهش داده است. در حالی که تنش‌ها بین ایالات متحده و چین بر سر تایوان و سفر نانسی پلوسی به این کشور افزایش پیدا کرده ، قیمت بیت کوین
نیز شاهد نوساناتی بوده است. طی چند هفته اخیر معامله گران شاهد بازگشت آرامش به بازار بودند ؛ اما باید دید که آیا این نگرانی‌هایی که وقوع یک حادثه بزرگ را هشدار می‌دهند، موجب ریزش مجدد بازار کریپتو خواهند شد یا خیر. 


بحران جهانی عامل سقوط بازار ارز دیجیتال است
علت اصلی بی‌اعتمادی سرمایه ‌گذاران ، بحران‌ها و شرایط جهانی است. تنش ها میان مقامات چین و آمریکا، افزایش اخیر نرخ بهره فدرال رزرو به منظور مهار تورم آمریکا باعث ایجاد عدم قطعیت در دارایی‌های پر ریسک شده و رشد بازار ارز دیجیتال را محدود کرده است. سرمایه‌گذاران با توجه به رویدادهای اخیر، کند شدن تدریجی اقتصاد را پیش‌بینی می‌کنند، به همین دلیل احتمال می‌دهند اگر تورم با سرعت کاهش یابد، و بحران انرژی اروپا نیز با آغاز فصل زمستان تشدید نشود، به طور بالقوه بیت کوین می‌تواند تا اواخر آگوست به قیمت 26 هزار دلار برسد؛ اما بر اساس داده‌های بازار، اکثر سرمایه‌گذاران روی افت قیمت توافق دارند، اما پیشرفت‌های اخیر در چشم‌انداز اقتصاد جهانی ممکن است فروشندگان را غافلگیر کند؛ این می‌تواند شروعی برای روند صعودی واقعی بازار باشد اما فعلاً هیچ کس نمی‌داند چه اتفاقی رخ خواهد داد.


آمارها از نزول بیشتر بیت‌کوین حکایت دارد؟
طبق تحلیل گذشته،
بیت کوین از اواسط جولای (تیرماه) در حال طی کردن یک روند صعودی بوده است. قیمت بیت کوین از بالای منطقه مقاومت 24000 دلاری شروع به کاهش کرد و به زیر سطح 23500 دلار رسید و در این ناحیه به یک منطقه نزولی کوتاه مدت وارد شد. مقاومت اصلی همچنان در نزدیکی منطقه 24 هزار دلاری مشاهده می شود. بسته شدن قیمت بالاتر از این محدوده می تواند با فراهم کردن زمینه افزایشی مناسب، قیمت را تا مرز 25 هزار دلار برساند. اما اگر بیت کوین نتواند محدوده مقاومتی را پشت سر بگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد و ممکن است قیمت را به سطح 22 هزار دلار برساند.
گزارش هفتگی شرکت تحلیل بلاکچین گلسنود از میزان پایین فعالیت ها در شبکه بیت کوین و سطح تقاضایی که به بازار نزولی سال 2018-2019 شباهت دارد، حکایت دارد. تحلیل این وب‌سایت نشان می‌دهد که یک شکست روند نیاز است تا سرمایه گذاران جدید جذب بیت کوین شوند.

تحلیل بیت‌کوین


منابع
آکادمی هلاکویی

 

جهت مطالعه این تحلیل وارد شوید