احتمال نابودی ارزهای دیجیتال وجود دارد

بازده

تحلیل بیت کوین
تاریخ ۱۹ آذر ۱۴۰۱

با نزدیک‌شدن به تعطیلات کریسمس، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال نباید منتظر تغییر شگفت‌انگیز در روند بازار باشند. با وجود این شرایط، برخی تحلیلگران معتقدند با ارزیابی روند قیمت بیت کوین، احتمال صعود بازار بیشتر است.


احتمال از بین رفتن ارزهای دیجیتال وجود دارد
بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۲ بیش از ۶۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است؛ این ریزش چشم‌گیر قیمت تحت‌تأثیر نابودی برخی پروژه‌ها و شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت ارزهای دیجیتال بوده است. در جریان روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال و کاهش بهای بیت کوین در سال جاری بسیاری از شرکت‌های این حوزه دچار مشکلات مالی شده‌ و برخی از آنها ورشکست شدند.
درحال‌حاضر زمزمه‌هایی از شرایط بد بسیاری از پلتفرم‌ها و احتمال ورشکستی آنها شنیده می‌شود. قسمت قابل توجه این است که اگر شرایط بازار تغییر چندانی نکند در سال ۲۰۲۳ شاهد از بین رفتن شرکت‌های کریپتویی بیشتری خواهیم بود و این می‌تواند به افت مجدد قیمت‌ها دامن زند و حتی قیمت بیت کوین را به سطح بسیار پایین‌تری هدایت کند.


بیت کوین به روند صعودی بازگشت
شاخص کل بازار کاملاً روند رنجی به خود گرفته است، و وضعیت فعلی شاخص مبهم می باشد؛ اما با توجه به اینکه حرکت شاخص قبل از ورود به ناحیه رنج صعودی بوده است، احتمال ادامه رشد وجود دارد. بیت کوین روز گذشته کاملا روند رنجی در تایم فریم های پایین داشت. البته برخورد به مقاومت محدوده ۱۷۱۱۵ الی ۱۷۳۶۰ دلار موجب شده تا تصمیم گیری خریداران و فروشندگان دچار مشکل شود. در صورتی که مقاومت
مشخص شده در تایم فریم های پایین و در محدوده ۱۷۱۸۰ الی ۱۷۲۱۴ دلار به حمایت تبدیل شود، احتمال شکست کامل مقاومت بزرگتر بیشتر می شود.
نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل افزایش تعداد برخوردها به مقاومت و همچنین زاویه بالای برخورد، و رنج شدن بیت کوین زیر مقاومت می تواند نشانه ای مبنی بر شکست احتمالی مقاومت باشد. بنابراین احتمال اینکه بیت کوین حرکت صعودی کوتاه مدت خود را ادامه دهد، بیشتر شده است؛ ضمن اینکه قیمت هنوز داخل کانال صعودی قرار دارد و کف کانال شکسته نشده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

منبع
ارزدیجیتال
زوم ارز