رونق بازار خودرو دلار را ریزشی کرد

بازده

تحلیل دلار
تاریخ ۲۵ اریبهشت ۱۴۰۲

روند کاهشی قیمت دلار طی دو روز گذشته آغاز شده و این اسکناس به کانال‌های پایین‌تر ورود کرده است. کارشناسان اقتصادی رونق بازار خودرو را عامل سرکوب قیمت دلار می‌دانند.


رونق بازار خودرو دلار را ریزشی کرد

حدود ۶ ماه است که قیمت در بازار طلا و دلار سقف می‌زند. سقف قیمت دلار ۶۰ هزار تومان بوده و الان در محدوده ۵۱ تا ۵۲ هزار تومان است و حدود ۱۵ درصد ریزش داشته است؛ اما در همین هفته حدود ۴۰ درصد بازار بورس ریزش داشته است.
معامله‌گران بازار ارز این روند نزولی در بازارهای مالی را ناشی از رونق بازار خودرو و موقتی می‌دانند. به اعتقاد فعالان بازار هر بازاری که بگیر و ببند بیشتری داشته باشد معامله‌گران از آن فرار می‌کنند؛ زیرا بازارهای مالی دیگر حکم سرمایه‌گذاری پیدا کرده و مردم نیز به دنبال حفظ ارزش دارایی‌هایشان هستند
.


سطح حساس قیمت دلار 

از منظر تحلیل تکنیکال، در شرایط فعلی محدوده قیمتی ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان الی ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان باند حمایتی مهم است.در صورتی که این محدوه حمایتی حفظ شود احتمال رسیدن قیمت دلار به مرز مقاومتی ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان وجود دارد. با این حال در صورتی که این محدوده از دست برود این امر ممکن است زمینه نزول دلار تا ابتدای کانال ۵۱ هزار تومان را فراهم سازد. 

تحلیل دلار