کاردانو گنج پنهان است

کاردانو رشد می‌کند
تاریخ تحلیل 20 فروردین 1401

کاردانو در سپتامبر
2017 توسط چارز هاسکینسون، از بنیانگذاران اولیه اتریوم، با دو هدف حل مشکلات مقیاس‌پذیری در بیت کوین و قراردادهای هوشمند در اتریوم ایجاد شد. تیم کاردانو از ابتدای تاسیس به دنبال این بوده که با حفظ ویژگی‌های خوب بیت کوین و اتریوم، مشکلات و چالش‌هایی که در رابطه با آنها مطرح بود را حل کرده و ویژگی‌های مثبت جدیدی به این دو پروژه اضافه کند.


کاردانو حلال مشکلات بیت‌کوین است
هدف اصلی که پروژه کاردانو از ابتدا بر روی آن تمرکز داشت، حل مشکل مقیاس‌پذیری موجود در بیت کوین بود. مقیاس‌پذیری به زبان ساده یعنی با افزایش تعداد کاربران و در نتیجه افزایش حجم تراکنش‌ها، سرعت انجام تراکنش‌ها و همچنین هزینه لازم برای انجام آنها تغییر نکند. ساختارهای متمرکز و شیوه‌های مدیریتی قدیمی مشکلات فراوانی دارند: مدیریت ضعیف، حجم بالای کارهای دستی و غیرخودکار، شفافیت محدود، عدم کارآیی، هزینه‌های بالا، کلاهبرداری و نقض داده‌ها. کاردانو قصد دارد که بر پایه تکنولوژی بلاکچین این مشکلات را حل کند.

 
رشد 360 درصدی کاردانو فقط در 3 روز
به دلیل وجود پتانسیل‌های بالای این پروژه، در اواخر نوامبر 2017 ، قیمت توکن پروژه کاردانو، یعنی آدا در مدت 3 روز از 0.03 دلار به 0.14 دلار رسید ؛ یعنی 366 درصد سود در عرض 3 روز و توانست در کمتر از یک ماه پس از لیست شدن در صرافی‌ها تا رده پنجم ارزهای دیجیتال صعود کند. هر چند که کاردانو از نظر بنیادی پروژه ای ارزشمند محسوب می‌شود اما مدتی است که در کانال نزولی نوسان دارد، در حال حاضر نیز در شرایطی قرار دارد که بهای هر واحد کاردانو به سمت یک دلار سقوط می‌کند. قیمت آدا از دوشنبه تاکنون بیش از 11 درصد افت کرده و حدود 67 درصد از مالکان کاردانو در ضرر به سر می‌برند. کاردانو تقریباً 65 درصد با نقطه اوج 3.09 دلاری خود فاصله دارد.
 

تحلیل تکنیکال کاردانو
طبق چارت تکنیکالی سهم با خط مقاومتی برخورد کرده اما توان شکست آن را نداشته و درحال کاهش قیمت به سمت ناحیه حمایتی مشخص شده خود می‌باشد.

تحلیل کاردانو
اندیکاتورها نیز وضعیت کاردانو را در تمامی بازه های زمانی در وضعیت فروش نشان می‌دهند.

آیا زمان مناسبی برای خرید کاردانو است؟
کاردانو پروژه‌ ای با یک تیم قوی‌ است که می‌تواند در زمینه‌های مختلفی از قبیل آموزش، خرده‌فروشی، کشاورزی، حکمرانی، تأمین مالی و بهداشت به کار رود. تاکنون طرفداران زیادی را در دنیای ارزهای دیجیتال به سمت خود جذب کرده است. چشم‌انداز پروژه بسیار روشن است اما این نکته را بایستی مورد توجه قرار داد که بازارهای جهانی تحت تاثیر اخبار جنگ روسیه و اوکراین قرار دارند. بازار ارزهای دیجیتال که بسیار متاثر از اخبار هستند در حال حاضر در شرایط مطلوبی قرار ندارند لذا باید منتظر زمان مناسبی برای خرید این ارزدیجیتال ماند.


منابع 
رمزارز نیوز
ارزدیجیتالجهت مطالعه این تحلیل وارد شوید