روند صعودی بیت‌کوین متعاقب ورشکستگی بانکی آمریکا ادامه دارد؟

بازده

تحلیل بیت کوین
تاریخ ۶ فروردین ۱۴۰۲

بیت کوین در محدوده ۲۷ و ۲۸ هزار در حال رنج زدن است و بازار شدیداً بلاتکلیف شده است. بین خریداران و فروشندگان یک جنگ تمام عیار به راه افتاده، اما کدام یک پیروز خواهند شد؟ پاسخ به این سوال کمی دشوار است. برخی رشدهای اخیر بازار را یک تله برای جمع کردن نقدینگی می‌دانند و معتقدند روند نزولی بیت کوین هنوز تمام نشده است. از طرف دیگر احساسات کلی بازار تغییر کرده و مثبت شده است.


اقتصاد رو به افول آمریکا، سرمایه‌گذاران ارزدیجیتال را ثروتمند خواهد کرد؟

ورشکستگی دومینو وار بانک های آمریکایی طی روزهای گذشته که از فروپاشی سیلور گیت آغاز شده و پس از ورشکستگی سیلیکون ولی اکنون به بانک های محلی کشیده شده، منجر به شکل گیری نوسان بعضاً شدید در بازارهای مالی شده است.

ظاهر امر این است که به صورت طبیعی، خروج سپرده سرمایه گذاران از بانک های آمریکا به سمت بازاراهای مالی سرازیر خواهد شد. دقیقا به همین دلیل، بازارهای مختلفی همچون طلا و ارزهای دیجیتال طی روزهای اخیر شاهد رشد بسیار خوبی بوده اند.


اما باید این نکته را در نظر داشت که روند کلی اقتصاد جهانی همچنان در حالت نزولی بوده و در بهترین شرایط می توان گفت که نوعی رکود بر
 بازار حاکم است. لذا بهتر است افزایش اخیر قیمت در بازارهایی چون طلا و ارزهای دیجیتال را ناشی از شوک وارد آمده از طریق موضوع ورشکستگی بانک های آمریکایی دانست و برای ورود به این بازارها محتاط‌ تر اقدام نمود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین

با توجه به نوسانات اخیر در بازار ارزدیجیتال و همبستگی بیت کوین با اونس جهانی طلا، همزمان با کاهش قیمت اونس، بیت کوین مجدداً اصلاح قیمت داشت و نتوانست بالای محدوده ۲۸۰۰۰ دلار باقی بماند. در تایم فریم ۱ و ۴ ساعته بیت کوین در حال حرکت به سمت حمایت‌های پایین‌تر می‌باشد. بنابراین احتمال اصلاح قیمت حداقل تا محدوده ۲۵۵۰۰ دلار وجود دارد.


بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته روند رنجی داشت. محدوده نوسانات قیمت بین ۲۷۷۰۰ تا ۲۷۱۵۰ دلار بود. حجم معاملات نیز به دلیل اینکه در آخر هفته هستیم، پایین بوده است. یک مقاومت مینور مربوط به تایم فریم ۱ ساعته در محدوده ۲۷۶۷۵ الی ۲۷۷۷۵ دلار وجود دارد که روز قبل مانع از رشد قیمت بیت کوین شد. این محدوده به همراه مقاومت رند ۲۸۰۰۰ دلار تا زمانی که پرقدرت به سمت بالا شکسته نشود، و کندل‌‌های بعدی تاییدیه شکست را ندهند، احتمال ادامه اصلاح قیمت به سمت حمایت‌های پایین‌تر بیشتر می‌باشد
.

تحلیل تکنیکال بیت کوین