ریزش بیت‌کوین در چه قیمتی متوقف می‌شود؟

ریزش بیت کوین ادامه دارد؟
تاریخ تحریر 8 تیر 1401
بازار ارزهای دیجیتال به دلیل ادامه دار بودن شرایط بد اقتصاد کلان نوسانات شدید قیمتی را تجربه می‌کند. در شرایط فعلی مشکلات اقتصادی امید به صعود را در بازار از بین برده است، نظر بسیاری از کارشناسان نیز حاکی از این است که احتمالا ریزش بیشتری را در این بازار شاهد باشیم.


دولت‌ها به دنبال سیاست گذاری در بازار ارز دیجیتال هستند
در روزهای اخیر اخبار مهمی در رابطه با ارزهای دیجیتال منتشر شد که برخی اخبار مثبت و برخی دیگر منفی بوده‌اند و هر یک به مقدار اهمیت خود به بازار جهت داده‌اند
. در هیاهوی این اخبار منفی، پالس‌های مثبتی نیز برای دارندگان رمزارزها وجود داشت.
از جمله اخبار امیدوار کننده این بود که وزیر سابق دارایی بریتانیا اعلام کرد در سرمایه‌گذاری در رمزارزها از رقبای خود عقب مانده‌اند؛ این خبر این ذهنیت را ایجاد می‌کند که بریتانیا احتمالا در بازار رمزارزها فعالیت و سرمایه‌گذاری خود را آغاز می‌کند. همچنین خیز روسیه به سمت قانون‌گذاری در حوزه جلوگیری از مبادلات غیر قانونی دارای موج مثبتی برای دارندگان رمزارز بود.


بیت کوین مجددا به زیر 20 هزار دلار رفت
بیت کوین به عنوان طلایه دار بازار اثرگذاری بسیاری بر سایر رمزارزها دارد.
تحلیل بیت‌کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز با گذر از سطح 21000 دلاری وارد ناحیه نزولی شده است. خریداران سعی کردند بار دیگر این سطح حمایتی را پس بگیرند اما در 20800 دلار با واکنش فروشندگان مواجه شدند. در ادامه قیمت بیت کوین به زیر حمایت 20500 دلاری سقوط کرد. در مسیر صعودی ، اولین مقاومت قیمت محدوده 20520 دلاری است و پس از آن خریداران باید از مقاومت 20750 عبور کنند. علاوه بر آن ، خط روند نزولی نیز در نمودار یک ساعته بیت کوین و در محدوده 20820 دلاری تشکیل شده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوینکف بیت کوین 10 هزار دلار خواهد بود؟
بیت کوین حدودا دو سال پیش هم ریزش شدیدی
را تجربه کرد اما پس از آن ، شاهد رشد نجومی بود. بنابر تحلیلی از موسسه تحقیقاتی آرکین ریسرچ، سقوط فعلی بیت کوین 229 روز طول کشیده است و فاصله بیت کوین با اوج تاریخی نیز 73% درصد است. بدین ترتیب اگر قرار باشد شاهد تکرار تاریخ در چرخه های نزولی بیت کوین باشیم ، احتمالا در اواخر سال جاری میلادی و در محدوده 10350 دلاری شاهد کف قیمتی این ارز خواهیم بود. بیت کوین در حال حاضر وابستگی شدیدی به اقتصاد آمریکا و مسائل مربوط به جنگ روسیه و اوکراین دارد؛ کارشناسان بهترین اقدام را در شرایط موجود انتظار برای رفع ابهامات سیاسی می دانند.
 منابع
فکت کوینز
عصر ایران

جهت مطالعه این تحلیل وارد شوید