صعود یا نزول: سناریو پیشرو بازار کدام است؟

بازده

تحلیل بیت‌کوین
تاریخ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

حرکت بعدی بازار ارزدیجیتال به افزایش بعدی نرخ بهره بانکی آمریکا و اینکه فدرال رزرو رویکرد جنگ طلبانه تری برای مبارزه با تورم اتخاذ می‌کند یا خیر بستگی دارد، برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند که بیت‌کوین ممکن است قبل از افزایش نرخ بهره دوباره به ۱۶ هزار دلار سقوط کند. کدام سناریو محتمل‌تر است؟ 


صعود یا نزول: سناریو پیشرو بازار کدام است؟

بیت کوین در چند مدت اخیر رشد قابل توجهی داشته و شاهد صعودهای ۱۰ درصدی در یک روز بوده است. به نظر می‌رسد با افزایش قیمت از سطح ۱۶ هزار دلار، تمایل به فروش نسبت به گذشته در بازار کاهش یافته است.
در این شرایط فرانسه به تازگی تمایل خود را برای اجرای مقررات صدور مجوز سختگیرانه برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال و بیت کوین جهت جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم نشان داده است. همچنین احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا و سرکوب احتمالی دولت‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال می‌تواند سرمایه‌گذاران را در هفته‌های آینده نسبت به این بازار ناامید کند.


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

فشار فروش شدیدی که در آخر هفته گذشته اتفاق افتاد، به منظور فعال کردن حد ضرر معاملات خرید در معامله گران خرد بود. قیمت بیت کوین با شکست حمایت مینور در محدوده ۲۳۱۳۷ الی ۲۳۲۴۴ دلار، دقیقا تا کف کانال ریزش داشت، و با برخورد مستقیم به قیمت رند ۲۲۰۰۰ دلار واکنش مثبت نشان داد.
اگر بیت کوین بازگشت خوبی بالای محدوده ۲۲۵۰۰ دلار داشته باشد، می توانیم انتظار داشته باشیم که کف کانال می تواند حمایت خوبی برای ادامه حرکت صعودی کوتاه مدت بیت کوین باشد؛ که در این‌ صورت بیت کوین می تواند تا محدوده ۲۵ و ۲۶ هزار دلار رشد داشته باشد.
الگوهای تکنیکالی بیانگر این است که سطح حمایت فعلی می تواند مانع از ریزش بیشتر قیمت شود، اما اخبار منفی ممکن است منجر به شکست کامل این سطح شود. این احتمال وجود دارد که یک حرکت نزولی دیگر تا کف موج صعودی قبلی یعنی محدوده حمایت ۲۱۵۰۰ الی ۲۱۳۵۰ دلار را شاهد باشیم و تا زمانی که این دو محدوده حمایتی شکسته نشوند، همچنان می‌توانیم به رشد کوتاه مدت بازار امیدوار باشیم.

تحلیل بیت کوین